Je moc dobré, že zde jsou tak aktivní interkulturní pracovníci, kteří propojují lidi z Latinské Ameriky a České republiky.

V České republice nyní pracuje, ale pochází z Chisca v Costa Rice.

Je softwarový inženýr a jeho kancelář na Costa Rice založila pobočku v Praze a vyslala jej na nějaký čas pracovat v České republice.

Jaký byl pro Vás adaptačně integrační kurz?

Kurz byl pro mne velmi informativní. Mnoho informací jsem předtím věděl, ale byly i nové informace, které jsem se dozvěděl až na kurzu. Například ohledně nostrifikací dokumentů. Ale velmi zajímavé byly i informace o zdravotní péči a co dělat v urgentních případech, když člověk potřebuje například ambulanci.

Bylo něco, co Vás překvapilo?

Nic zásadního mne nepřekvapilo, protože systém dopravy, vzdělávání aj. jsou podobné jako v Costa Rice. Ale nevěděl jsem například o tom, že zde jsou tak aktivní neziskové nevládní organizace. Moc dobré je, že zde jsou také tak aktivní interkulturní pracovníci, kteří propojují lidi z latinské Ameriky a České republiky. Také jsem rád, že se zde člověk může zapojit do různých aktivit i jako dobrovolník.

V mé práci se mluví anglicky, takže nemám problém se plynule domluvit anglicky. Ale líbí se mi Češi, jsou velmi seriózní, ale mají moc dobrý smysl pro humor.

Tyto webové stránky a projekt Vítejte v České republice je financován z dotací Ministerstva vnitra České republiky.