Určitě bych doporučila tento kurz mým přátelům z Mongolska.

Poprvé přijela do České republiky jenom se podívat, aby věděla jaká je Česká republika a Evropa.

Žila zde její kamarádka, která jí vyprávěla, jak moc je zde spokojená. Nyní se vrátila, aby začala práci jako učitelka anglického a španělského jazyka v jazykové škole.

Jak se Vám líbil kurz Vítejte v České republice?

Kurz byl pro mne velmi zajímavý, protože jsem se dozvěděla mnoho tipů, co mám dělat, ale i jak neudělat nějakou chybu. Tak aby vše bylo legální. Jinak pro mne samotnou je to složité se v tom všem vyznat.  Zajímavá pro mne byla všechna témata kurzu. Pro mne osobně byly důležité informace k přechodu z víza na dlouhodobý pobyt, ale také otázky zdraví, zdravotnictví a zdravotního pojištění. Vím teď, co mi mé pojištění kryje a na co si dát pozor. Ale líbily se mi i obecné informace o České republice, její kultuře a životě tady.

Kde jste hledala informace před tím, než jste navštívila tento kurz?

Popravdě je to velmi těžké najít nějaké kvalitní informace. Byla jsem na mnoho místech, kde jsem pátrala po informacích, ale informace nebyly moc jasné. A bylo to pro mne moc těžké se v získaných informacích vyznat.

Díky kurzu jsem se dozvěděla, že v České republice existují nevládní neziskové organizace a integrační centra, která poskytují služby migrantům. Takže jsem ráda, že jsem se o nich dozvěděla a budu je moci zkontaktovat, když si s něčím nebudu vědět rady.

Tyto webové stránky a projekt Vítejte v České republice je financován z dotací Ministerstva vnitra České republiky.