Určitě bych doporučila tento kurz mým přátelům z Mongolska.

Pro mne byl kurz „Vítejte v České republice“ velmi užitečný, naučila jsem se hodně o základech života v České republice. Nejdůležitější byly pro nás informace o vzdělávání a školství a zdravotním systému v ČR, zejména proto, že jsem matkou. Určitě bych doporučila tento kurz mým přátelům, kteří přijíždí z Mongolska!“

Měla jsem spoustu pochybností a otázek o různých tématech.

Na ty jsem dostala na kurzu odpovědi. Hlavně týkající se pobytových oprávnění.

Je moc dobré, že zde jsou tak aktivní interkulturní pracovníci, kteří propojují lidi z Latinské Ameriky a České republiky.

O České republice jsem neměla vůbec žádné informace. Na kurzu jsem se tudíž dozvěděla vše, co jsem potřebovala vědět pro život v nové zemi.

Shaluu Saintsetseg přiletěla do ČR v dubnu 2018 z Mongolska. Je jí 26 let a začala pracovat ve firmě Adient v České Lípě. O adaptačně integračním kurzu Vítejte v ČR říká, že se na něm dozvěděla vše, co potřebovala znát pro život v nové zemi.

Kurz mi pomohl zorientovat se v novém prostředí.

Jsem jeden z těch cizinců, kteří právě teď do Česka dorazili. Takže všechny informace, které jsem tady na kurzu Vítejte v České republice získal, jsou pro mě velmi užitečné. Během kurzu jsem si uvědomil, jak je důležité mít dostatečné informace především o pobytu v České republice a s tím spojenými povinnostmi. Myslím si, že kdybych na některé věci zapomněl, mohlo by to asi znamenat i ztrátu pobytového oprávnění. Díky tomuto kurzu se tak můžu těmto možným chybám snadno vyhnout.

Určitě bych doporučila tento kurz mým přátelům z Mongolska.

Poprvé přijela do České republiky jenom se podívat, aby věděla jaká je Česká republika a Evropa.

Tyto webové stránky a projekt Vítejte v České republice je financován z dotací Ministerstva vnitra České republiky.