Brožura a film

Brožura a film „Vítejte v České republice“ jsou určeny občanům států mimo Evropskou unii, kteří přicestovali do České republiky a plánují se zde na delší dobu usadit. Jejich cílem je poskytnout cizincům základní informace o životě v České republice.

Film režiséra Radima Špačka obsahuje důležité informace o životě cizinců, kteří přijeli do České republiky a o základní socio-kulturní orientaci v české společnosti. Scénky typické pro danou situaci si zahráli kromě hlavního protagonisty i další postavy ztvárněné cizinci žijícími v Česku. Film byl natočen v češtině a tlumočen je do angličtiny, ruštiny, ukrajinštiny, francouzštiny, vietnamštiny, mongolštiny a arabštiny. Nenásilnou a vtipnou formou se snaží poskytnout základní informace o zcela každodenních starostech každého občana, seznamuje diváka se státními znaky, českými tradicemi i místy napříč republikou, která stojí za povšimnutí. Film upozorňuje na hlavní práva a povinnosti přistěhovalců v České republice. 

VIDEO

angličtina

čeština

ruština

ukrajinština

vietnamština

francouzština

arabština     mongolština

Brožura obsahuje detailní informace, které jsou přednášeny na integračních uvítacích kurzech jako je pobytová legislativa, zaměstnání a podnikání v ČR, český vzdělávací systém, zdravotnictví, zdravotní a sociální pojištění, bydlení, každodenní praktický život atd. Také obsahuje kontakty na české instituce – Ministerstvo vnitra, Cizineckou policii v regionech a dále pak kontakty na organizace poskytující pomoc zdarma cizincům – integrační centra po celé České republice a neziskové nevládní organizace. Brožura je přeložená do anglického, ruského, ukrajinského, francouzského, vietnamského a mongolského jazyka. V roce 2016 budeme mít také arabskou verzi. Brožuru obdrží účastníci během kurzu Vítejte v České republice.

BROŽURA

brozura-en         brozura-cz         brozura-ru

brozura-uk         brozura-vi         brozura-fr

brozura mng

Log in

create an account