Marwan Al Akkad, účastník kurzu: Moc se mi kurz líbil, protože je to skvělá možnost představit Českou republiku, všechna fakta a aktuální informace

Pochází ze Sýrie a v ČR žije teprve jeden měsíc. Vystudoval jakožto dentista na Káhirské univerzitě a v České republice chce pokračovat v doktorandských studiích na Palackého univerzitě. Do České republiky přijel, protože oceňuje vysokou úroveň zdravotnického systému a poskytované péče pacientům.

Jste v ČR teprve měsíc, co zde děláte?

V současnosti se učím češtinu na Karlově univerzitě a chystám se nostrifikovat svůj diplom z Káhirské univerzity. Jsem dentista. Následně plánuji udělat aprobační zkoušky a také pokračovat v doktorandských studiích na Palackého univerzitě. Moje specializace je protodoncie.

Co Vás prozatím v České republice zaujalo?

Líbí se mi tady (říká v češtině a směje se). Lidé jsou přátelští a tišší. Mám rád i prostředí České republiky i její přírodu. Navíc není složité se zde zorientovat.

Proč jste si vybral Českou republiku?

Já jsem vystudovaný dentista a Česká republika má jak velmi dobré doktory, tak i systém vzdělávání v oblasti zdravotnictví. Česká republika má nejvíce doktorů na populaci v celé Evropě, tak mne zaujala možnost být ve zdravotnickém prostředí v České republice.

Právě jste absolvoval adaptačně integrační kurz Vítejte v České republice, jak se Vám líbil?

Kurz se mi moc líbil, protože je to skvělá možnost představit Českou republiku, všechna fakta a aktuální informace.
Také se mi líbilo, že organizátoři přizpůsobili kurz arabskému prostředí včetně občerstvení, takže se tady člověk cítí opravdu moc dobře.