Bibinaryam Ibragimova: Nejužitečnější pro mě byly informace o pobytu a zaměstnání

Kurz se mi velmi líbil a přišel mi velmi užitečný.  Existuje mnoho věcí, na které jako cizinka nemohu najít odpovědi. Nejužitečnější byly pro mě informace o pobytu, ale také o zaměstnání a jak si hledat práci. Jsem ve třetím semestru magisterského studia na Fakultě sociálních věd a budu brzy absolvovat fakultu, takže bych ráda věděla, jaké jsou moje vyhlídky do budoucnosti i s ohledem na zaměstnání. Nyní jsem v České republice přes rok. Pokud úspěšně dokončím magisterská studia, tak bych ráda pokračovala na doktorandském studiu.

Doporučila byste absolvování kurzu i dalším cizincům?

Kurz je opravdu dobrý nápad. Když jsem před rokem přijela, tak mi musela pomáhat kamarádka, která mi zařizovala všechny záležitosti. Jinak by to bylo  složité, protože jsem nemluvila ještě vůbec česky. Kdybych tento kurz absolvovala již před rokem, mohla jsem si spoustu záležitostí zařídit i sama, věděla bych koho a kde kontaktovat, i jak dlouho vše trvá.

Věděla jste před absolvováním tohoto kurzu, že v České republice existují neziskové organizace?

Ne, to jsem opravdu nevěděla. Na kurzu jsme dostali brožuru Vítejte v ČR, kde je spousta kontaktů. Nyní se mohu v případě potřeby na tyto organizace obrátit.