Українську

Nejčastěji se ptáte na to, zda se na vás vztahuje povinnost absolvovat adaptačně-integrační kurz, kde je možné ho absolvovat, zda je možné uspořádat soukromý kurz v rámci vaší firmy nebo organizace a v neposlední řadě i na to, jak kurzy fungují o vánočních svátcích. 

Vážíme si vaší důvěry, že se na nás obracíte se svými dotazy ohledně adaptačně-integračních kurzů, proto jsme si pro vás připravili krátký návod-souhrn všech užitečných kontaktů a informačních odkazů, na které se můžete obrátit v případě, že si nevíte rady. 

Odpovědi čerpejte pouze z oficiálních zdrojů, doporučujeme především stránky Ministerstva vnitra České republiky: Adaptačně-integrační kurzy - Ministerstvo vnitra České republiky (mvcr.cz), kde získáte souhrnné a hlavně ověřené informace, navíc i v jazykových mutacích. Pokud řešíte problémy s registrací na konkrétní kurz, doporučujeme v první řadě shlédnout videa na našem Youtube kanále: Adaptačně-integrační kurzy - YouTube. Bližší informace a zajímavosti z kurzů potom můžete číst na našem webu v sekci Blog: Blog (vitejtevcr.cz).

Pokud potřebujete řešit konkrétní kurz nebo vás zajímá konkrétní integrační centrum, kde můžete kurz absolvovat, podívejte se na stránky: www.integracnicentra.cz. Zde si můžete najít, jaké integrační centrum je vám nejblíž a na něj se můžete obrátit s dotazy. Naleznete zde kontakty na jednotlivé koordinátory kurzů, kteří vám rádi osobně poradí nebo pomohou s registrací a platbou za kurz, zároveň zde naleznete i otevírací dobu jednotlivých center například právě v období svátků. 

Pokud se na vás vztahuje povinnost absolvovat adaptačně-integrační kurz, případně si nejste jisti, zda se na vás tato povinnosti vztahuje, můžete využít i speciální „kalkulačku“: https://aik.icpraha.com/form/ vytvořenou Integračním centrem Praha.
Tyto webové stránky a projekt Vítejte v České republice je financován z dotací Ministerstva vnitra České republiky.