Čeština

Tlumočník

Chcete tlumočit adaptačně-integrační kurzy?

Adaptačně-integrační kurzy (dále AIK) jsou konsekutivně tlumočeny z češtiny do 9 jazyků: angličtiny, ruštiny, ukrajinštiny, španělštiny, francouzštiny, srbštiny, arabštiny, vietnamštiny a mongolštiny.

 

Kurzy tlumočí proškolení a kvalifikovaní tlumočníci, kteří zároveň působí jako profesionální (konferenční, soudní či komunitní) tlumočníci nebo interkulturní pracovníci. Pokud chcete rozšířit jejich řady, doporučujeme překladatelsko-tlumočnické nebo filologické vzdělání (minimálně bakalářský stupeň) a praxi v oboru. Nicméně výše uvedené není nutnou podmínkou, tou je především schopnost zajistit úspěšnou komunikaci (tj. kvalitní tlumočení, a to jak po stránce obsahové i jazykové).

Požadované dovednosti tlumočníka

  • Výborná znalost češtiny a cizího jazyka.
  • Vynikající mluvený projev.
  • Znalost (odborné) terminologie jednotlivých témat, která jsou na AIK přednášena.
  • Zprostředkování efektivní komunikace, tj. schopnost aktivně poslouchat, analyzovat a převést správně po obsahové stránce všechny informace.

Zájemcům o tlumočení AI kurzů nabízíme a velmi doporučujeme školení tlumočníků pořádané naší organizací. Školení je dle praxe posledních let několikadenní, probíhá online i prezenčně. Po absolvování školení následuje supervize tlumočnických dovedností na fokusní skupině a následně složení zkoušky u Komise Ministerstva vnitra (dáno vyhláškou ze dne 8. Prosince 2020).

Pozor, samotná účast na školení nárok na tlumočení kurzů nezakládá! Máte zájem o tlumočení adaptačně-integračních kurzů? Vyplňte přihlašovací formulář v sekci Napište nám

Upozornění: Po pouhém absolvování školení automaticky nevzniká nárok na tlumočení AIK!

V případě otázek k tlumočení AIK nás můžete kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aktuálně: nadcházející školení pro Vietnamský jazyk  ve dnech 7-8.10.2023 v Brně na adrese: JMK, Kounicova 271/13 Brno 602 00. 

 

 
 

Zkouška tlumočníka

Zkouška tlumočníka je definována v § 19 Vyhlášky o provádění adaptačně-integračních kurzů (ze dne 8. prosince 2020).

Termín a místo zkoušky pro FR a MNG jazyky: 16.6. 2023 od 10.00, Slovo 21, Táborská 979/5, Praha 4

Ke stažení: přihlašovací formulář ZKOUŠKA TLUMOČNÍKA

Vyplněný formulář (podepsaný scan, formát .pdf) pošlete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ve formátu Přihláška_Tlumočník_PŘÍJMENÍ.

Tyto webové stránky a projekt Vítejte v České republice je financován z dotací Ministerstva vnitra České republiky.