Čeština

Ke stažení 

 

Brožura Vítejte v České republice

Stáhnout PDF

Přicestovali jste nedávno do České republiky a hodláte tu dlouhodobě pobývat? Právě pro vás je určena tato brožura, kde se dozvíte základní informace o České republice, o vašich právech a povinnostech v nové zemi, a také důležité informace z těch nejzásadnějších tematických oblastí, které vás budou primárně zajímat - o vašem legálním pobytu, zaměstnání, podnikání, bydlení, zdravotnictví apod. Brožura doplňuje adaptačně-integrační kurz Vítejte v České republice, který je od 1.1. 2021 pro vybrané skupiny cizinců povinný.


Jak na to

Stáhnout PDF

Máte v plánu přestěhovat se na delší dobu do České republiky, abyste tu pracovali, studovali, podnikali, nebo třeba pobývali se svou rodinou? Leták Jak na to vás stručně, jasně a přehledně seznámí se základními úkony, které je třeba vykonat, a podmínkami, které je třeba splňovat, abyste získali některé z pobytových oprávnění, která vám umožní žít v České republice dlouhodobě.


Příští zastávka
Česká republika

Stáhnout PDF

Pokud máte v plánu pobývat dlouhodobě v České republice, ještě před odjezdem pro vás bude velmi užitečná brožura Příští zastávka Česká republika. Stejně jako leták Jak na to vás seznámí s úkony, které je třeba vykonat a podmínkami, které je třeba splňovat, abyste mohli přicestovat na některá z pobytových oprávnění, která Česká republika cizincům poskytuje. Brožura je podrobnější než leták Jak na to, a jejím cílem je rovněž podpora znalosti práv a povinností cizinců žijících v ČR a jejich samostatná základní orientace v oblastech, které jsou pro ně zásadní.


Závěrečná evaluační zpráva

Stáhnout PDF

Závěrečná evaluační zpráva k adaptačně-integračním kurzům 2023. Jaká je celková spokojenost cizinců s adaptačně-integračními kurzy Vítejte v České republice? Jaké aspekty a části kurzů považují za nejvíce zajímavé? Plní kurzy svoji roli při integraci cizinců v ČR? Na tyto a mnohé další otázky odpovídali nejen sami cizinci, kteří již adaptačně-integračními kurzy prošli, ale také lektoři, tlumočníci nebo administrátoři kurzů. Kompletní zprávu o výsledcích evaluace za rok 2023 můžete stáhnout zde.


Tyto webové stránky a projekt Vítejte v České republice je financován z dotací Ministerstva vnitra České republiky.